• به بزرگترین فروشگاه آپشن و لوازم جانبی خودرو در ایران خوش آمدید,
جک بادی خودرو 3 تن جدیدجک بادی خودرو 3 تن جدید

جک بادی خودرو 3 تن جدید

وضعیت کالا : موجود
   
نظرات : هیچ نظری ثبت نشده است
قیمت : 1,500,000تومان
افزودن به لیست مقایسه

توضیحات:

در سفرهای آفرود و طبیعت گردی بارها ممکن است ماشین دودیفرانسیل در شرایطی قرار گیرد که نیاز به استفاده از جک و بلند کردن ماشین باشد. 

در بیشتر موارد امکان استفاده از جک های معمولی وجود ندارد: سستی زمین مانند مناطق کویری و شن و ماسه ای، نبود زمین مسطح در مناطق کوهستانی، نبود محلی مناسب زیر یا روی ماشین جهت قرار دادن جک، و یا غیر قابل دسترس بودن محل مناسب درشرایط پنچری در گل و لای. در چنین شرایطی جک های عادی غیر قابل استفاده اند یا استفاده از آنها دشوار است. جک بادی با توجه به شکل و ساختار منعطف در چنین شرایطی کمک شایانی به خروج ماشین خواهد کرد.

  • جک باکیفیت سه لایه ساخته شده با پوشش نایلون 1000 Denier محافظ در دو طرف
  • استفاده آسان بدون ریسک وارد آمدن ضربه به ماشین آفرود
  • مناسب برای خارج کردن ماشین از موانع ماسه ای، گل، برف
  • حداکثر انبساط به قطر 60 سانتی متر و ارتفاع 78 سانتی متر
  • بسته شامل جک، کیف حمل، لوله 6 متری دارای والو و سر قیفی شکل، کیت رفع پنچری، یک جفت دستکش، و دو قطعه نمدی برای محافظت از جک


طرز استفاه از جک بادی:
همانگونه که از نام آن مشخص است، جک بادی با استفاده از نیروی هوای فشرده ماشین را بلند می کند. این جک در اصل یک منبع تحت فشار از جنس PVC است و همان طور که گفته شد برای انجام عمل بلند کردن، نیازمند فشار هواست که این فشار مورد نیاز یا از طریق فشار گاز خروجی از سیستم اگزوز ماشین، و یا به وسیله ی کمپرسور باد تامین می شود. در شرایطی که زمین اطراف ماشین سست است و یا در اطراف ماشین و زیر شاسی محل مناسبی برای قرار دادن و استفاده از انواع جک های مکانیکی، هیدرولکی و یا های لیفت وجود ندارد، جک بادی بهترین وسیله برای کمک به ماشین در دام افتاده یا آسیب دیده و حتی پنچر شده است. تنها کافی است جک بادی در حالت خالی و با رعایت اصول فنی و ایمنی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت در محل مناسب در زیر خودرو قرار داده و سپس آن را پر کنید تا خودرو از زمین بلند شود. جک های بادی در انواع مدل ها با ظرفیت و ضخامت های مختلف در بازار عرضه می شوند و شما می توانید بر اساس وزن خودروی خود مدل مورد نیاز را تهیه کنید.

گام اول: خودرو را در جای خود محکم کنید
پیش از استفاده از جک بادی اطمینان حاصل کنید ماشین در حالت پارک قرار دارد و ترمز دستی کشیده شده است.

گام دوم: جک بادی را آماده کنید
بخش های بالا و تحتانی محفظه بادی را صاف و مرتب کنید و بالا و پایین آن را به هم فشار دهید. شلنگ هوا را با چرخش ساعت گرد به محفظه هوا وصل کرده و آن را سفت ببندید. مطمئن شوید خاک و شن در بین اتصالات نباشد. اگرچه محفظه هوا چندلایه و مقاوم است، اما برای اطمینان از پنچر نشدن این محفظه، بهتر است از پوشش پارچه ای یا امثال آن برای اطراف محفظه استفاده شود.

گام سوم: جک بادی را در زیر خودرو قرار دهید
هرگز محفظه هوا را زیر باک سوخت، اگزوز و یا اتصالات زیرین خودرو که تحمل وزن خودرو را ندارد قرار ندهید. برای قرار دادن محفظه هوا، نقطه ی مستحکمی از شاسی را که بتواند وزن خودرو را تحمل کند انتخاب کنید. مراقب برآمدگی های نوک تیز و لبه های برنده ی قطعات زیرین خودرو باشید.

گام چهارم: بلند کردن خودرو
خودرو را روشن کرده و بگذارید با دور آرام کار کند. انتهای مخروطی شلنگ هوا را به لوله اگزوز فشار دهید و مطمئن شوید شلنگ تا نخورده باشد. وقتی محفظه هوا تا حدودی پر شد، دست نگه دارید و بررسی کنید آیا محفظه هوا در جای درستی قرار دارد یا نه. باد کردن محفظه را ادامه دهید تا یک یا دو چرخ خودرو از زمین بلند شوند. سپس موتور را خاموش کنید. مراقب باشید محفظه بیش از ارتفاع لازم پر نشود. اگر خودرو بیش از حد از زمین بلند شده، شیر تخلیه را به آرامی باز کنید تا باد محفظه کاهش یابد و خودرو به ارتفاع مورد نظرتان برسد.

گام پنجم: پایین آوردن خودرو
مطمئن شوید اطرافیان تان پیش از پایین آوردن خودرو از آن فاصله گرفته باشند. برای تخلیه محفظه هوا، شیر تخلیه شلنگ را به آرامی باز کنید. سعی کنید خروج هوا از محفظه به صورت کنترل شده باشد و نه به سرعت. هرگز خودرو را با باز کردن اتصال محفظه هوا و شلنگ رها نکنید. بعد از خالی شدن محفظه هوا، آن را از زیر خودرو بیرون بکشید و سپس شلنگ را از آن جدا کنید.

توصیه های ایمنی:
هرگز جک بادی را برای خودروهای دودیفرانسیل با وزن بیشتر از حد تحمل آن استفاده نکنید. ظرفیت جک معمولا دو، سه، یا چهار تن است و بر روی آن نوشته شده است.
سرنشینان خودرو پیش از باد کردن محفظه هوا باید پیاده شوند.
وقتی خودرو بر روی جک بادی قرار دارد، مراقب باشید بدنتان زیر ماشین نباشد.
در حین استفاده از جک بادی اطمینان حاصل کنید همه ی اطرافیان تان در فاصله ی امنی از خودرو باشند.
هرگز جک بادی را بیش از حد باد نکنید. استفاده از این نوع جک برای بلند کردن خودرو تا ارتفاع مطمئن از سطح زمین است.
پس از بلند کردن خودرو با استفاده از جک بادی، توصیه می کنیم پایه های کمکی نیز استفاده شوند تا از سقوط خودرو جلوگیری شود.
این نوع جک ها برای کاربردهای صنعتی طراحی نشده اند.

نکات ضروری:
جک های بادی برای خودروهای دارای سر اگزوز غیرفابریک طراحی نشده اند.
توصیه می شود جک توسط دو نفر به کار گرفته شود: یکی برای باد کردن جک و دیگری برای کمک و نظارت بر روند کار.
در شرایطی که خودرو آفرود بر روی زمین شیب دار قرار گرفته باشد بسیار با احتیاط کار کنید. در چنین شرایطی خودرو به راحتی ممکن است برگردد و یا جابجا شود.
یک یا دو چرخ خودرو را می توان با جک بادی از زمین بلند کرد. از حرکت احتمالی دیگر چرخ های خودرو با قرار دادن سنگ یا موانع مشابه، جلوگیری کنید.
پیش از باد کردن محفظه هوا بررسی کنید اشیاء نوک تیز زیر محفظه و یا بخش های نوک تیز خودرو بالای محفظه نباشد.
مراقب باشید محفظه هوا با قطعات داغ زیر خودرو در تماس نباشد.
یادآوری می کنیم گازهای خروجی از اگزوز سمی هستند و لذا نباید جک بادی را در محیط بسته استفاده کرد. وقتی محفظه در حال باد شدن نیست، موتور را خاموش نگه دارید.

*** با خیال راحت و امن در « فروشگاه کرمان بگز » خرید کنید ***


فروشگاه کرمان بگز دارای پروانه کسب به شناسه صنفی 0466829905 از اتحادیه صنف لوازم یدکی اتومبیل (سبک و سنگین) (اتحادیه شهرستان)، نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره از مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت معدن، لوگو دیجیتال طلایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و گواهینامه SSL شرکت COMODO امریکا میزبان کشور سوئد می باشد.


*برای بررسی بیشتر بر روی مجوز ها کلیک کنید *


بسمه تعالی


با سلام..


به اطلاع می‌رساند با توجه به نوسانات زیاد (بازار ارز) طی روزهای گذشته، قیمت محصولات دچار تغییرات زیادی شده است و جهت اطلاع از هرگونه (قیمت روز کالا) قبل از ثبت سفارش با پشتیبانی فروشگاه تماس بگیرید و بعد از دریافت (قیمت روز) با هماهنگی با پشتیبانی فروشگاه کالای مورد نظر خود را ثبت نمایید.


با توجه به نوسانات بازار ارز و نوع خدمات رسانی فروشگاه قیمت ها بصورت آنلاین بروز رسانی خواهد شد و قیمت هم اکنون فروشگاه برای بعضی از کالاها صحیح می باشد.

با تشکر و سپاس
پشتیبانی فروشگاه کرمان بگز

×